Regały narożne to popularny typ mebli, który idealnie sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota. Pełnią one funkcję tak praktyczną (przechowywać można na nich zarówno książki, kosmetyki, jak i ulubione bibeloty), jak i dekoracyjną.
Regał rogowy może występować w wersji stojącej lub wiszącej. Pierwsza z nich cechuje się większymi gabarytami i idealnie sprawdzi się na przykład w salonie, obok telewizora. Wiszące stanowią natomiast doskonałe rozwiązanie do kuchni lub pokoju nastolatka.
Kupując regał narożny,
szczególną uwagę należy zwrócić na jego wysokość, szerokość oraz głębokość półek. Mebel o innej wielkości, a co za tym idzie – dopuszczalnym obciążeniu, znajdzie zastosowanie przy przechowywaniu ciężkich książek, a inny – ramek na zdęcia i figurek. Praktycznym rozwiązaniem jest kupno większego regału stojącego oraz jego mniejszego, wiszącego odpowiednika.
Do produkcji narożnych regałów wykorzystuje się materiały takie, jak:
Drewno
najpopularniejsze tworzywo, które występuje w wielu wersjach kolorystycznych, kształtach i rozmiarach.
Metal
to materiał jednocześnie wytrzymały i ozdobny. Z jego pomocą wykonać można zarówno masywny regał do kuchni, jak i delikatny, zdobiony kwiatowymi motywami.
Szkło
najczęściej wykorzystuje się je do produkcji półek, które łączy się ze stanowymi nóżkami. Kupując taki mebel upewnijmy się, że zostały one wykonane ze szkła chromowanego o grubości minimum 5 milimetrów.
Jak dopasować regał do stylu, w jakim zostało urządzone nasze wnętrze?
- Styl industrialny – w tym przypadku najlepiej sprawdzi się mebel wykonany z połączenia szkła i metalu.
- Styl rustykalny – do takich wnętrz doskonale pasować będzie drewniany regał narożny pokryty białą farbą z charakterystycznymi zadrapaniami i przetarciami lub model wiklinowy.
- Styl orientalny – pasować będzie do niego regał pomalowany na wyrazisty kolor lub wykonany z egzotycznego gatunku drewna.
- Styl skandynawski – w pokoju urządzonym w tego typu klimacie dobrze prezentować będzie się prosty, pozbawiony zdobień regał z naturalnego drewna lub pomalowany na biało.