Na rynku możemy spotkać wiele biurek, w tym biurka dla osób, które pracują w domu, a biurko ma być dla nich idealnym miejscem do pracy. Dla grafika biurko jest prawdziwym warsztatem pracy i jest niezastąpione w wykonywaniu zleceń. Jeśli jesteś grafikiem i szukasz biurka dopasowanego do Twoich potrzeb to ten krótki poradnik na pewno pomoże Ci w wyborze odpowiedniego mebla do Twojego biura.
BIURKO DLA WYMAGAJĄCEGO GRAFIKA
Choć wiele pracy grafika obecnie skupia się na programach komputerowych, to nadal graficy wykonują dużo szkiców na tradycyjnym materiale, jakim jest papier. Biurko dla grafika więc powinno być na tyle przestronne, by oprócz dużego monitora, pada graficznego oraz myszki, można było na nim jeszcze szkicować. Wielu grafików wykonuje projekty multimedialne ze wcześniejszego szkicu, dlatego bardzo ważne jest, by pomieścić zarówno projekty jak i sprzęt komputerowy.
DWA BLATY W BIURKU PRAKTYCZNIEJ
Gdy grafik nie pracuje na programach, powinien mieć również możliwość zmiany biurka na stół kreślarski, czyli dopasowania pochylenia blatu tak, by wygodnie móc na nim wykonywać odręczne projekty. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zastosowanie w takim biurku dwóch blatów – jednego stałego na sprzęt komputerowy, w tym pad graficzny, a drugiego ruchomego, by móc ustawić go pod odpowiednim kątem. Można tak ustawić oba blaty, że powstanie biurko narożne z odpowiednią przestrzenią roboczą, preferując grafika do osiągania wybitnych wyników projektowych.
PÓŁKA JAKO NADSTAWKA POD MONITOR
Świetnym rozwiązaniem jest biurko z dodatkową półką na monitor, tzw. nadstawka na biurko pod monitor. Wtedy cały blat biurka jest wolny i można na nim wykonywać projekty graficzne. Wysokość biurka również powinna być dostosowana do zasad ergonomii pracy. Innej wysokości grafik będzie potrzebował przy pracy na padzie graficznym, a innej przy projektach kreślarskich, dlatego warto zainwestować w biurko, którego nogi można dostosować do naszych potrzeb. Taka regulacja wysokości pozwoli na bardzo wygodną pracę.